اهمیت سئو برای تجارت شما در حال حاضر و در آینده

اهمیت سئو برای تجارت شما در حال حاضر و در آینده

تخمین زده می‌شود که در حال حاضر 94 درصد از خریداران بالقوه و مصرف کنندگان از دنیای دیجیتال استفاده می‌کنند. از طرفی سئو نشان می‌دهد که آن‌ها قبل از خرید به صورت آنلاین درباره محصول تحقیق می‌کنند. از این رو اهمیت آن باعث می‌شود ارزش تجارت شما افزایش پیدا کند.

علاوه بر این امروزه جستجوی محلی بر مشاغل تاثیر بسیار زیادی داشته است، به این دلیل که بسیاری از افراد با استفاده از تلفن همراه خود قبل از خرید از فروشگاه‌های آنلاین نزدیک خود بازدید می‌کنند و 30 درصد از این بازدیدها منجر به خرید می‌شود.

مصرف کنندگان مدرن اینترنت را به عنوان بخش جدایی ناپذیر زندگی خود می‌بینند. و درصد زیادی از روش خرید آنلاین در اینترنت استفاده می‌کنند تا در مورد محصولات و خدماتی که وجود دارد، اطلاعات بیشتری کسب کنند، بنابراین فضای دیجیتال امروزه به بسیاری از کسب و کارها کمک می‌کند.

با توجه به تمام این موارد بسیاری از مشاغل می‌خواهند بدانند میزان سرمایه‌گذاری برای سئو تا چه حد ارزش دارد و چگونه می‌تواند به کسب و کار آن‌ها کمک کند.

درک اصول اصلی سئو

بهینه‌سازی موتورهای جستجو استراتژی است که تقریبا تمام جنبه‌های مربوط به طراحی سایت، انتشار محتوا و مواردی مانند آن را در بر می‌گیرد. با این حال هنگامی که این فرایند به شکل موثری انجام شود به بهبود تجربه کاربر کمک کرده و باعث افزایش اعتماد آن‌ها نسبت به کسب و کار شما می‌شود.

هدف اصلی سئو نشان دادن ارزش صفحات وبسایت به موتور جستجو است. پس از آنکه آن‌ها وبسایت شما را بررسی می‌کنند با رتبه‌بندی محتوا و وبسایت شما اقدام به نمایش آن در فهرست‌بندی نتایج می‌کنند‌.

بهینه‌سازی موتور جستجو چگونه عمل می‌کند؟

گوگل وبسایت‌های موجود در فضای آنلاین را با استفاده از خزنده وب بررسی می‌کند. این خزندگان به دنبال بخش‌های اصلی و اطلاعاتی هستند که ارزش محتوایی موجود در هر صفحه را به آن‌ها نشان می‌دهد.

بهینه‌سازی موتور جستجو چگونه عمل می‌کند؟

به عبارت بهتر آن‌ها اصطلاحات خاص را در صفحات وبسایت بررسی می‌کنند تا سرنخ‌هایی در مورد ارزش وبسایت پیدا کنند. برای درک بهتر فرایند سئو و خزنده‌های وب به نکات مورد توجه آن‌ها دقت کنید:

بهینه‌سازی کلید واژه‌ها

کلمات کلیدی اغلب برای سئو اهمیت دارند. این به اصطلاحاتی مربوط می‌شود که مخاطب سعی می‌کند با استفاده از آن‌ها محصولات و خدماتی که مد نظر دارد را بیابد.

درک این نکته مهم است که کلمات کلیدی به تنهایی کافی نیستند و لازم است برای بهبود تجربه کاربر شما از محتوای متنی استفاده کنید، اما نه به این معنی که متن شما متشکل از تکرار بی پایان همان کلمات کلیدی باشد، زیرا این مسئله باعث تضعیف تجربه کاربری می‌شود.

درعوض گوگل به دنبال کلمات کلیدی با ارزش بالا می‌باشد. به عنوان مثال زمانی که از تولید محتوا برای وبسایت خود استفاده می‌کنید و در مورد موضوعاتی مانند “نگهداری گلخانه” می‌نویسید، در کنار آن نیاز است از اصطلاحاتی مانند روش‌های پرورش گیاه، آبیاری، کود و مواردی از این دست نیز استفاده کنید.

اصطلاحات معنایی که شما از آن‌ها استفاده می‌کنید این بینش را در اختیار گوگل قرار می‌دهد که شما مرتبط با موضوع اقدام به تولید محتوا کرده‌اید؛ محتوایی که بیش از حد شامل کلمات کلیدی نیست اما عمیق است و برای مخاطبان ارزش آفرینی می‌کند.

ساختار سایت

گوگل و الگوریتم‌های آن به سازماندهی وبسایت شما نگاه می‌کنند. طرح کلی سایت باعث می‌شود تا گوگل بتواند آن را بشناسد و این اطمینان را به شما بدهد که خزندگان تمام صفحات وبسایت را اسکن می‌کنند. اگر طراحی سایت شما و پیمایش در آن به دور از پیچیدگی باشد به بهبود تجربه کاربری کمک می‌کند و این مسئله برای سئو بسیار اهمیت دارد.

بخشی از ساختار سایت شامل سرعت بارگذاری صفحات است. به عبارت بهتر هر چقدر که صفحات به آرامی بارگیری شوند نشان از ضعف وبسایت خواهد بود و باعث می‌شود که مخاطبان قبل از بالا آمدن مطالب سایت را رها کنند. از این رو اگر می‌خواهید وبسایت شما رتبه خوبی داشته باشد، بهتر است به سرعت بارگیری آن توجه کنید.

خطاهای موجود در سایت

خطاهای سایت نیز بر روند سو تأثیر منفی دارد و تجربه بدی را به کاربر منتقل می‌کند. اگر مطالب و محتوای شما شامل اشتباهات نگارشی و یا محتوایی باشند ممکن است به سایت شما آسیب بزند، بنابراین با بررسی و انجام ممیزی صفحات وبسایت از عدم خطا در آن اطمینان حاصل کنید.

بهینه‌سازی موبایل

تجربه نشان داده است که بسیاری از افراد در حال حاضر ترجیح می‌دهند برای وارد شدن به سایت‌ها از تلفن‌های همراه خود استفاده کنند. از این رو برای سئو و الگوریتم‌های گوگل بسیار مهم است که وبسایت شما با استفاده از موبایل نیز پاسخگوی کاربر باشد تا به بهبود تجربه او کمک کنند.

چگونه سئو بر کسب و کار شما تاثیر می‌گذارد؟

احتمالا تاکنون به این نکته پی برده‌اید  که چگونه و چرا سئو می‌تواند بر کسب و کار آنلاین شما تاثیر داشته باشد، علاوه بر آن موارد دیگری وجود دارد که حاکی از همین مسئله است.

۱. برندسازی

برندسازی می‌تواند به افزایش قدرت شما در حوزه‌ای که مشغول به آن هستید کمک کند. هنگامی که مردم لوگو، رنگ و نام شما را به یاد بیاورند باعث می‌شود که اعتماد بیشتری به شما داشته باشند و در نتیجه این مسئله به فروش شما کمک می‌کند. بازاریابی دیجیتال در این مسیر در کنار شما خواهند بود.

به عبارت بهتر حضور پررنگ در فضای آنلاین به ساخت برند شما و افزایش سهم بازار کمک می‌کند. اگر سایت شما به طور مرتب مورد جستجو قرار بگیرد می‌توانید به یک برند نام آشنا برای مخاطب تبدیل شوید.

۲. موقعیت بهتر در نتایج جستجو

موقعیت شما در صفحه نتایج گوگل نقش بزرگی در بازخوردهای دریافتی خواهد داشت. به این معنی که هر چقدر موقعیت شما بهتر باشد و در صفحات اول نتایج ظاهر شوید به سئوی شما کمک خواهد کرد. این مسئله نه تنها برای کاربران بلکه برای الگوریتم‌های گوگل و خزندگان وب بسیار مهم است.

چگونه سئو بر کسب و کار شما تاثیر می‌گذارد؟

این کار به منزله یک بستر عالی برای افزایش جلب اعتماد مشتریان خواهد بود.

۳. افزایش ترافیک ارگانیک

با به دست آوردن رتبه بهتر از طریق سئو موقعیت بیشتری برای تقویت ترافیک وبسایت خواهید داشت. این کار باعث می‌شود تا مشتریان شما بتوانند دقیقاً به آن چیزی که می‌خواهند دست پیدا کنند. این کار باعث می‌شود تا آن‌ها ترغیب به کلیک بر روی لینک وبسایت شما شوند. هرچقدر به بهینه‌سازی وبسایت خود توجه بیشتری کنید شاهد افزایش میزان ترافیک خواهید بود و فرصت بیشتری برای پیشرفت و ارتقا در زمینه شغلی خود خواهید داشت.

به کمک تمام این مسائل می‌توانید مشتریان خود را بهتر درک کرده و با آن‌ها ارتباط بیشتری برقرار کنید. به صورت آنلاین و آفلاین برای خدمت رسانی به مشتریان بالقوه و یا قدیمی خود در صحنه حاضر باشید. برای هر کسب و کار آنلاین، مشتریان اهمیت ویژه‌ای دارند، زیرا آن‌ها هدف اصلی شما به شما می‌آیند و سرمایه هر کسب و کاری در دنیای آنلاین به شمار می‌روند. از این رو با درک آن‌ها و ارزش آفرینی برای ایشان می‌توانید همواره درصد باقی بمانید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.