چگونه از تجارت الکترونیکی برای فروش اطلاعات استفاده کنیم؟

ارزیابی دیگری از بازاریابی اینترنتی

شاید برایتان باورنکردنی باشد، اما شما می‌توانید کالاهای سنتی را در فروشگاه‌های آنلاین به فروش برسانید، همچنین بیشتر افراد با ارائه ترکیبی از خدمات رایگان و پرداخت پول، درآمد کسب می‌کنند. یاهو از مشهورترین نمونه آن است که به عنوان دایرکتوری جامع از سایت‌های دیگر، آن را به یک موتور جستجوی جهش‌یافته تبدیل کرده است و سپس به پورتال دسترسی به انواع متنوعی از خدمات برتر را تغییر داد.
برای نمونه نیز می‌توانید یک دریافت کنید یا مبلغی اضافی را برای یک سیستم پیچیده پرداخت کنید، در ضمن نیز می‌توانید تصاویر خود را به صورت حساب ایمیل رایگان در یاهو ذخیره کنید، یا هزینه‌های چاپ یا پردازش آن‌ها را به شیوه‌های مختلف پرداخت کنید. ناشران و روزنامه‌ها، مجلات نیز در تلاش هستند تا با استفاده از ترکیبی از خدمات رایگان و پولی بتوانند درآمد خود را کسب کنند بیشتر آن‌ها محتوای اولیه را به شکل رایگان عرضه می‌کنند و از تبلیغات درآمد کسب می‌کنند. بعضی از مقالات خود را به عنوان اشتراک به سایرین ارائه می‌دهند.

مزیت‌های و معایب تجارت الکترونیکی

برای شروع کار لازم است با معایب و مزایا تجارت الکترونیک بیشتر آشنا شوید. روش کار فروشگاه‌های پوشاک آنلاین به این صورت است که در صورت ناراضی بودن از لباس موردنظرتان می‌توانید آن را به صورت رایگان عودت دهید. بسیاری از مردم اغلب به آسانی نمی‌توانند بدون فروشگاه‌های آنلاین زندگی کنند. آن‌ها حتی تصور هم نمی‌کنند که با یک فروشگاه واقعی مراجعه کنند، مکانی که قیمت‌ها اغلب بیشتر است. شرکت‌های آنلاین ebay و amazon، تجارت الکترونیکی نیز فرصت‌های جدیدی را باز می‌کنند تا بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند با کسب و کارهای بزرگ به رقابت بپردازند، لذا هر شخصی می‌تواند یک فروشگاه آنلاین برای خود باز کند، سپس تجارت را آغاز کنید. فروشگاه‌های کوچک محلی نیز که در معرض تهدید فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ قرارگرفته‌اند، به لطف فروش آنلاین زندگی دوم پیدا کرده‌اند.

مزیت‌های و معایب تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیکی از طریق روش‌های سنتی همواره تجارت را تهدید می‌کند. زمانی که خریداران هنگام تعطیلات کریسمس به فروشگاه‌های آنلاین می‌روند. خیلی راحت و آسان آن‌ها کمتر در فروشگاه‌های فیزیکی هزینه می‌کنند. با درک این مسئله بعضی از شرکت‌ها، مشابه وال مارت، با تشکیل دادن برنامه‌هایی مانند آجر و کلیک تلاش می‌کند تا از طریق وبسایت ‌ها آن‌ها را به سمت فروشگاه‌های محلی هدایت کنند تا بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند. پیش از شروع کار در یک فروشگاه آنلاین، ضروری است که به خاطر داشته باشید که تجارت الکترونیکی نه تنها بخشی از تجارت است بلکه سهم آن به طور پیوسته و منظم در حال رشد و گسترش می‌باشد.

آینده موبایل تجارت الکترونیکی

در صورتی که مدت زمان طولانی در یک تجارت خرده‌فروشی مشغول فعالیت هستید، ممکن است که از قبل وبسایت داشته باشید که از این راه مشتریان اقدام به ثبت سفارشات خود می‌کنند، لیکن در حال حاضر مجدداً اتفاقات جدیدی در حال ظهور و پیدایش هستند که می‌تواند قوانین را تغییر دهد و آن تجارت موبایل نام دارد. تعداد کثیری از افراد توسط تلفن همراه خود از اینترنت استفاده می‌کنند.

شرکت‌های بزرگ آنلاین در جهان مانند آمازون، فیس بوک و گوگل، بخش موبایل را تحت عنوان یک میدان جنگ برای سال‌های آینده تعبیه می‌کنند. طبق تحقیقات و برسی‌های صورت گرفته از سوی گوگل که در سال 2012 نشان داد که 74% از کاربران به یک سایت بهینه‌سازی شده موبایل بازمی‌گردند و از این میان 67% از آن‌ها این نظر را دارند که امکان بیشتری برای خرید محصولی در سایت بهینه‌سازی شده موبایل دارند. طبق پیش‌بینی‌های «گارتنر» می‌توان گفت که تجارت موبایل تقریباً نیمی از کل درآمدهای تجارت الکترونیکی را در سال 2017 تشکیل می‌دهد.

روش بهینه‌سازی وبسایت بر روی تلفن همراه

پیش از شروع کار در این فروشگاه آنلاین بایستی از نحوه‌ی کار وبسایت در موبایل اطلاع داشته باشید. همچنین با استفاده از شبیه‌ساز و آزمایش‌کننده‌های مختلف و کمک گرفتن از ابزارهای عالی که در دسترس است می‌توانید از آن‌ها به عنوان شبیه‌سازی دستگاه موبایل در رایانه شخصی خود استفاده کنید، لذا بسیار مهم است که یک تلفن هوشمند مدرن و حرفه‌ای داشته باشید که بتوانید با یک مرورگر یا رایانه لوحی و رایانه، لوحی بگیرید و مشاهده کنید که وبسایت شما در واقع چگونه کار می‌کند. در صورتی که وبسایت شما برای یک لپ‌تاپ با صفحه گسترده استاندارد طراحی ‌شده باشد، احتمالاً به نظر خیلی بد می‌آید، ستون‌ها می‌توانند تغییر کنند و با هم همپوشانی داشته باشند، متن و پیوندهای خیلی کوچک هستند.

تجارت الکترونیک

چهار گزینه برای بهینه‌سازی وبسایت شما برای دستگاه‌های تلفن همراه وجود دارد:

  1. برای این کار HTML طراحی پاسخگو به همان اندازه در دسکتاپ و موبایل کار کند.
  2. رندر پویا
  3. برنامه مستقل
  4.  وبسایت جداگانه

1. برای این کار HTML طراحی پاسخگو به همان اندازه در دسکتاپ و موبایل کار کند.

برای تغییر دادن یک کد به نحوی که از همان کد از یک شیوه‌نامه استفاده می‌شود که شامل قوانینی است که برحسب اندازه صفحه نمایش دستگاه کاربر اعمال می‌شود. با مشاهده کردن آن در داخل سیستم‌عامل می‌توانید مشخص کنید که سایت پاسخگو است: در صورتی که عرض پنجره مرورگر را محدود کنید، سایت از یک نسخه ثابت به نسخه موبایل بازسازی می‌شود. بهینه‌سازی و نگهداری سایت‌های پاسخگو برای موتورهای جستجو بسیار آسان است، اما با توجه به اینکه آن‌ها همیشه بهترین تجربه کاربری را ارائه نمی‌دهند چون صفحات یکسانی را برای همه کاربران فراهم می‌کنند.

2. رندر پویا

ساخت یک صفحه برای دستگاه‌های ثابت و موبایل بدون تغییر آدرس آن‌ها کمی متفاوت است. رند پویا مانند سئو است و تجربه کاربری ASP یا PHP برای دستگاه‌های مختلف برای این کار شما بایستی از آن را به خوبی ارائه دهید لذا اجرای آن سخت است.

3. برنامه مستقل

با نصب یک برنامه تلفن همراه رایگان به صورت عالی کل سایت را اداره می‌کند. هزینه‌های توسعه اضافی را برای برنامه متحمل می‌شود. این راهکار تجربه کاربری بسیار خوبی است که با کلیک کاربران در زمان کلیک بر روی لینک‌های دیگر، نمی‌توانید کاربران را به سمت سایت‌های رقبای خود باز کند به همین دلیل برنامه‌های موبایل بهترین روش برای جذب و حفظ کاربران است.

4.  وبسایت جداگانه

در وهله‌ی نخست مشتری کاملاً متوجه خواهد شد که مشتری از دسکتاپ یا تلفن همراه استفاده می‌کند و سپس به نسخه موبایل یا دسکتاپ سایت هدایت می‌شود. در این شیوه بدون اینکه کوچک‌ترین خطری شما را تهدید کند به سهولت بازدیدکنندگان سایت می‌توانند برای کاربران موبایل بهینه‌سازی کنند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.