6 تکنیک‌ هوشمندانه انتخاب نام دامنه برای تجارت الکترونیکی

انواع روش بازاریابی آنلاین

تجارت الکترونیک را تجارت اینترنتی نیز می‌نامند. به این منظور که خرید و فروش کالاها یا خدمات از طریق اینترنت و انتقال پول و داده برای اجرای معاملات تجاری استفاده می‌شود. تجارت الکترونیک بیشتر به عنوان فروش کالاهای فیزیکی به صورت آنلاین استفاده می‌شود، لذا همواره می‌توان هر نوع معامله تجاری را که توسط اینترنت به سهولت انجام می‌شود را توصیف کرد. در صورتی که تجارت الکترونیکی تمامی جوانب فعالیت یک تجارت آنلاین اشاره داد، این تجارت به طور ویژه به معامله کالاها و خدمات می‌پردازد.

پیدایش و ظهور تجارت الکترونیک با فروش نخستین آنلاین شروع شد که در سال 1994 در 11 اوت، توسط مردی سی دی از طریق گروه Sting را با وبسایت NetMarket، یک بستر خرده‌فروشی آمریکایی، به دوست خود فروخت. این نخستین نمونه از مصرف‌کننده است که از سوی شبکه جهانی وب یا تجارت الکترونیکی، محصولی را از یک تجارت خریداری می‌کند. از آن زمان تجارت الکترونیکی کامل‌تر شد و محصولات را از طریق آنلاین به‌صورت خرده‌فروشی در بازار به فروش رسید. از کسب ‌و کارهای کوچک و شرکت‌های بزرگی که تمامی از تجارت الکترونیکی بهره می‌گرفتند به نام فریلنسرهای مستقل هستند که به آن‌ها را می‌دهد تا کالاها و خدمات خود را در مقیاس بزرگ‌تر به فروش برسانند در حالی که این امکان برای خرده‌فروشی به شکل سنتی آفلاین وجود نداشت.

انتخاب نام دامنه هوشمندانه برای تجارت الکترونیکی

  1. استفاده از نام تجاری یا محصول خود
  2. انتخاب نام مختصر
  3. مشاهده‌ی خدمات رادیو در پشت سر
  4. نگه‌داری از نام دامنه
  5. قابل‌دسترس نبودن از دید صاحبان چاپ
  6. اجتناب از قرار دادن شخصیت‌های ناخواسته

انتخاب نام دامنه هوشمندانه برای تجارت الکترونیکیاستفاده از نام تجاری یا محصول خود

توصیه می‌کنم تا در صورتی که نام تجاری هوشمندانه‌ای برای تجارت الکترونیکی خود انتخاب کرده‌اید، نام تجاری وب‌سایتتان را نیز به آن اضافه کنید. هنگامی که نیاز دارید که نام دامنه‌ای برای تجارت الکترونیک خود انتخاب کنید، نام دامنه‌های جدید زیادی برای انتخاب وجود دارد. تعدادی از فروشگاه‌های اینترنتی هستند که از یک نام دامنه هوشمندانه www.vin.store و یک فرصت مناسبی وجود دارد که نام تجاری شما را روی آن‌ها موجود دارد استفاده کنند.

انتخاب نام مختصر

چنانچه که هنوز نامی برای تجارت الکترونیک خود انتخاب نکرده‌اید یا قصد استفاده از نام جدیدی را برای وبسایت تجاری خود درآید توصیه می‌کنیم نام دامنه خود را کوتاه و ساده انتخاب کنید تا در ذهن به خوبی بماند. یک نام خانوادگی و به یادماندنی در ساختن یکی از بهترین گزینه‌ها می‌تواند برای شما جذاب و آسان باشد، در ضمن نیز می‌توانید با مشاهده صنعت‌های مجاز دیگر نام دامنه موردنظرتان را انتخاب کنید. همانطور که پیش از این نیز بیان کردیم که نام دامنه‌ای که غنی از کلمات کلیدی است باعث افزایش رتبه‌بندی فروشگاه آنلاین شما می‌شود. چنانچه که نام دامنه‌ی که انتخاب می‌کنید کوتاه و هوشمندانه باشد و مرتبط با تجارت شما باشد به صورت بی‌نظیری سئو وبسایت شما را ارتقا می‌دهد. نام دامنه سرشار از کلمات کلیدی است که در مورد بک لینک مستقیم متن لنگر متن با کلمات وبسایت ارائه‌دهنده خدمات است که می‌توان برحسب آن یکی از وب سایت‌های ارائه‌شده برای امتیاز بالاتری ارائه کرد.

مشاهده‌ی خدمات رادیو در پشت سر

مؤثرترین روش برای بررسی اینکه آیا افراد می‌توانند هنگام شنیدن آن، نام دامنه شما را هجی کنند یا خیر. به عنوان نمونه در صورتی که در یک گردهمایی به کسی در خصوص سایت خود می‌گوید یا در مورد پادکست کسب و کارتان صحبت می‌کنید، آیا شنوندگان می‌توانند بلافاصله هجی را به خوبی درک کنند؟

نگه‌داری از نام دامنه

پیش از اینکه نام دامنه‌ی خود را صفر کنید، بعضی از تحقیقات را انجام دهید و مشاهده کنید؛ که فرایند این صنعت چگونه است و چطور می‌توانید از آن ایستادگی کنید؟ چالشی که وجود دارد این است که علاوه بر انتخاب یک نام متفاوت از آنچه انجام می‌دهید، کاری متفاوت انجام دهید.

قابل‌دسترس نبودن از دید صاحبان چاپ

در صورتی که هنوز به دنبال جستجوی نام دامنه برای تجارت خود می‌باشید لازم است که چند اسم انتخاب کنید تا در مورد آن فکر کنید. به عنوان مثال، نامی را انتخاب کنید که به علت دلتنگی با آن‌ها روبرو شوید یا اجازه دهید تا از کتاب یا نسل داستانی الهام گرفته باشد، جستجو کنید. برای نمونه از رمان‌های نانسی دروغ الهام گرفته‌شده است.

اجتناب از قرار دادن شخصیت‌های ناخواسته

در انتخاب نام دامنه دقت کنید که نامی نباشد که مربوط به شخصیتی نباشد زیرا این کار باعث می‌شود که نام تجاری شما به هم بریزد. نامی که برای کسب و کار خود انتخاب می‌کنید باید عاری از هر نوع سردرگمی باشد همچنین تایپ کردن آن نیز راحت و آسان باشد و برای عموم نیز قابل‌درک باشد. راهکار پیشنهادی برای ارائه از این مبحث آزمایش نام دامنه شما در آزمایش رادیویی است با انتخاب نام دامنه پاک تمامی سردرگمی‌های شما از بین خواهد رفت.

  • پرهیز از اعداد چماق با زدن کلمات (100 shoes.store)
  • اجتناب از استفاده منافذ (smart-shirts.store)
  • خودداری از استفاده از مختصات (sale.store لباس 4)
  • استفاده از هجی‌های غیرمعمول خود مدیریتی (the jeanzz.store)

نام دامنه‌ای را انتخاب کنید که مرورگر هایتان بدون هیچ زحمتی آن را پیدا می‌کنند. چه چیزی در هنگام فروش تنها از طریق رسانه‌های اجتماعی به نام دامنه نیاز دارد؟

تجارت الکترونیک

چنانچه که تنها فروشگاه شبکه‌های اجتماعی دارید، آدرس دامنه شما چیزی مشابه به این است:

این نمونه از آدرس‌های اینترنتی www.facebook.com/yourstore یا ww.instagram.com/yourstore  علاوه بر اینکه ربطی با برند ندارند بلکه یادآوری آن‌ها نیز راحت نیست همچنین گفتن آن‌ها نیز ساده نخواهد بود. در اختیار داشتن یک آدرس وب پیشرفته برای حرفه‌ی شما یک جنبه مهم برای برندسازی است مانند کارت ویزیت، ایمیل، تبلیغات بنر، بروشور، بیلبوردهای رویایی تمامی نیاز به یک دامنه‌دارند. کلیه کارهایی که شما می‌بایستی انجام دهید این است که یک نام دامنه موردعلاقه‌ی خود انتخاب کنید، سپس آن را به فروشگاه شبکه اجتماعی و voila انتقال دهید.

شما جدیداً نخستین و مهم‌ترین بخش هویت آنلاین خود را ایجاد کرده‌اید در حال حاضر کاربران روی نام دامنه‌ی شما کلیک می‌کنند و به سمت فروشگاه شبکه اجتماعی شما هدایت می‌شود. با وجود صدها گزینه دامنه شما می‌توانید با استفاده از نام دامنه‌ی خود مشخص کنید که چه کسی هستید. نام دامنه store نه تنها هویت شخصی‌سازی‌شده‌ای با نام تجاری به شما نمی‌دهد بلکه در پایان نشان می‌دهد که کسب و کار شما در مورد چه چیزی است. در حال حاضر، خریداران بالقوه می‌دانند که شما حتی پیش از کلیک روی آدرس وب خود چیزی را می‌فروشید. در حال حاضر می‌توانید از این آدرس وب در تمامی ارتباطات بازاریابی و شخصی خود استفاده کنید تا باعث شود که کاربر به تجربیات بیشتری دست پیدا کند. ثبت‌کنندگان پیشرو پیش از آن اهمیت پیوند پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی شما بانام دامنه را شناسایی کرده‌اند. الآن نوبت آن رسیده است که فروشگاه رسانه‌های اجتماعی نام دامنه موردنظر خود را دریافت کنند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.