7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت

7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت

7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت که یکی از ویژگی‌های یک بازاریاب موفق است. امروزه بسیاری از کسب و کارهایی که موفق هستند در گذشته شکست‌های فراوانی خورده‌اند و با موانع زیادی روبرو شده‌اند اما به دلیل داشتن خصیصه خوش بینی دست از اهداف خود نکشیدند، به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کسب و کار موفق داشتن روحیه خوش بینی و مثبت اندیشی کارآفرینان است.

ترفندهایی برای بهبود روحیه خوش بینی در کسب و کار

  1. با اولین زنگ هشدار از خواب بیدار شوید
  2. اخبار را دنبال نکنید
  3. هر چیزی که باعث ناامیدی شما می‌شود فاصله بگیرید
  4. مدیتیشن کنید
  5. نفس عمیق بکشید و آب فراوان بنوشید
  6. زمانی را به خودتان اختصاص دهید
  7. برنامه ریزی برای یک آینده رویایی

1. با اولین زنگ هشدار از خواب بیدار شوید

کی از 7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت، با اولین زنگ هشدار از خواب بیدار شوید. هر روز صبح به جای اینکه چندین بار زنگ هشدار خود را قطع کنید و یا دیر از خواب بیدار شوید با شنیدن اولین صدا روز خود را شروع کنید.

با اولین زنگ هشدار از خواب بیدار شوید

اولین ساعات روز خود را بر پایه نظم و انضباط قرار دهید تا در پایان روز این وضعیت تکرار شود. اضافه بر آن که زمانی که به صورت منظم از خواب بیدار می‌شوید زمان بیشتری برای پیشرفت کسب و کار خود دارید و در طول روز نیز احساس خواب آلودگی نخواهید داشت. از یاد نبرید که خستگی و بی‌حوصله‌گی به خودی خود می‌تواند باعث ناامیدی و منفی بافی شود.

2. اخبار را دنبال نکنید، 7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت

دنبال کردن اخبارها و حوادث ناخوشایند می‌تواند بر روی سبک زندگی شما تاثیرات مخرب و منفی بگذارد.

3. هر چیزی که باعث ناامیدی شما می‌شود فاصله بگیرید

یکی از آسیب‌های افسردگی منفی بافی است. عوامل متعددی مانند ارتباط با افراد منفی باف مصرف بیش از حد مشروبات الکلی و غیره میل به موفقیت را در شما از بین خواهند برد؛ بر همین اساس است که توصیه می‌شود برای نجات و سقوط کسب و کار خود رویا داشته باشید تا حدالاامکان دچار افسردگی نشوید.

4. مدیتیشن کنید، 7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت

افرادی که با تکنیک‌های آرام بخشی، مثبت نگری از جمله: یوگا و مدیتیشن مخالف هستند. در طول روز به مدت 15 دقیقه می‌توانند انرژی و روحیه مثبت خود را تامین و تضمین می‌کنند.

مدیتیشن کنید، 7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت

برای این کار تنها کافی است که شما در یک اتاق تاریک و ساکت در یک وضعیت صاف قرار بگیرید و ذهن خود را از هر تفکری دور کنید. با چشم‌های نیمه باز سعی کنید که روی تنفس خود تمرکز داشته باشید. این کار را به مدت 15 الی 20 دقیقه تکرار کنید تا به نتیجه اثربخشی دست پیدا کنید.

5. نفس عمیق بکشید و آب فراوان بنوشید

یکی از 7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت، نقس عمیق بکشید و آب فراوان بنوشید. هر چقدر بیشتر نفس عمیق بکشید اکسیژن بیشتری وارد مغزتان خواهد شد. در نهایت می‌توانید بهتر و راحت‌تر فکر کنید. اغلب افراد تنفس کوتاه، سطحی و سریع دارند.

تنفس عمیق نقش بسزایی در مثبت اندیشی دارد. نوشیدن آب زیاد از دیگر عادات مطلوب و پسندیده‌ای است که هزینه زیادی هم ندارد و به شما کمک خواهد کرد تا به زندگی خوش بین‌تر باشید.

6. زمانی را به خودتان اختصاص دهید،7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت

یکی از کارهایی که می‌توانید در حق خودتان انجام دهید این است که به فعالیت‌های مورد علاقه خود بپردازید. به عنوان مثال شما می‌توانید در کلاس موسیقی ثبت نام کنید و دوستان صمیمی پیدا کنید و یا یک فیلم مهیج یا رمانتیک مشاهده کنید. این دست از اقدامات به این خاطر است که چند ساعتی را به ذهن خود استراحت دهید و به هیچ مشغله کاری دیگری فکر نکنید.

7. برنامه ریزی برای یک آینده رویایی

برنامه ریزی برای یک آینده رویایی. احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که هراز گاهی به رویاها و آرزوهای خود را در ذهنتان مجسم کنید. به محض روبرو شدن با شرایط دلسرد کننده به جای اینکه روحیه خود را بیازارید به چشم اندازی که برای خود ترسیم کرده‌اید بنگرید تا وقتی که افکار منفی و نگران کننده را از سرتان بیرون کنید.

برنامه ریزی برای یک آینده رویایی

به محض اینکه افکار مثبت را در ذهن خود می‌پرورانید امیدتان مجدداً شارژ خواهد شد.

توصیه ما به شما

پیشنهاد مجموعه ما به شما این است که با استفاده از این 7 استراتژی برای بهبود روحیه خوش بینی در تجارت، کسب و کار خود را توسعه و ارتقا دهید و باعث افزایش فروش خدمات و محصولات شود به دنبال آن موجب افزایش رضایتمندی پرسنل خواهد شد، افزایش شهرت شما در کسب و کارتان در سراسر دنیا خواهد شد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *