7 استراتژی موثر در بازاریابی محتوا در زمینه پزشکی

7 استراتژی موثر در بازاریابی محتوا در زمینه پزشکی

7 استراتژی موثر در بازاریابی محتوا در زمینه پزشکی به گونه‌ای است که بازاریابی محتوا را جدی نمی‌گیرند. در واقع این شیوه بازاریابی در کسب و کارهای پزشکی و دندانپزشکی جدید است و کمتر پزشکی از این استراتژی بازاریابی دیجیتالی و بازاریابی محتوا برای جذب بیمار استفاده می‌کند.

7 راهکار مهم بازاریابی محتوا در حوزه پزشکی و دندانپزشکی

  1. تعیین کردن بازار هدف
  2. تولید محتوای خاص و به موقع
  3. استفاده از سایت و وبلاگ پزشکی
  4. شما تنها یک دندانپزشک نیستید بلکه یک مدیر هستید
  5. خبرنامه
  6. بخش سوالات پرتکرار بیماران را در سایت خود راه اندازی کنید
  7. راهنمایی‌ها و گزارش‌های رایگان

7 راهکار مهم بازاریابی محتوا در حوزه پزشکی و دندانپزشکی

1. تعیین کردن بازار هدف، 7 استراتژی موثر در بازاریابی محتوا در زمینه پزشکی

مهم‌ترین اهداف در بازاریابی محتوایی در حوزه پزشکی و دندانپزشکی، شناسایی مخاطبان هدف است و تولید محتوا برای آن‌ها.

محتوایی که تولید می‌کنید باید براساس سن مخاطب، متاهل یا مجرد بودن مخاطب، جنسیت مخاطب و سایر معیارهای دیگر که می‌توانید از سیستم مدیریت مطب خود یا همان (CRM) کمک بگیرید سپس طراحی کنید.

2. تولید محتوای خاص و به موقع

یکی از 7 استراتژی موثر در بازاریابی محتوا در زمینه پزشکی، تولید محتوای خاص و به موقع است. زمانی که دریافتید که چه چیزی، کجا و چرا باید از محتوای شما استفاده کند آن موقع است که شما می‌توانید یک استراتژی صحیحی را برای مجموعه پزشکی و درمانی خود در نظر بگیرید. سعی کنید که از ویدیوها و مقالاتی تولید کنید که مرتبط با تخصص و مهارت شما است.

3. استفاده از سایت و وبلاگ پزشکی

مهم‌ترین و کلیدی ترین بخش بازاریابی محتوایی، وبلاگ‌ها هستند. بعد از اتمام طراحی سایت پزشکی یک استراتژی محتوایی در زمینه تخصص خود داشته باشید. بهتر است که به صورت 2 روز یک بار مقاله‌ای را در سایت خود منتشر کنید.

بهترین کار این است که مقالات شما جواب سوالات بسیاری از بیمارانتان باشد. در مقالات خود از تصاویر و عکس‌های تخصصی و با کیفیت استفاده کنید. خوب است برای جذابیت و مفهوم بیشتر مخاطبانتان از اینفوگرافی‌ها و فیلم‌های مرتبط در وبلاگ خود بارگذاری کنید.

حتی می‌توانید محتواهای قدیمی خود را بازنویسی کنید و از تصاویر و نمودارهای جدید و یا ویدیو و پادکست مرتبط با موضوع بروزرسانی کنید.

4. شما تنها یک دندانپزشک نیستید بلکه یک مدیر هستید

بازاریابی محتوا یک استراتژی است که بادی در یک فرم و کار تیمی و همکاری بین بخش‌های مختلف انجام شود. در حقیقت یک مدیر موفق موظف است که کنترل و جهت دهی به مسیر موفقیت کسب و کار را با تعامل با سایر بخش‌ها ایجاد کند.

در زمینه پزشکی و دندانپزشکی این مسئله کاملا صدق می‌کند. زمانی شما می‌توانید محتوای تاثیرگذاری را تولید کنید که گروه بازاریابی و تولید محتوای حرفه‌ای در کنار خود داشته باشید.

تیم بازاریابی شما از فعالیت‌ها و اقدامات شما عکس‌های با کیفیت تهیه می‌کند و در قالب‌های مختلف تولید می‌کند سپس در بین مقالات استفاده می‌شود. در پایان در سایت بارگذاری می‌شود این حرکت به صورت منظم و دوره‌ای باعث موفقیت شما خواهد شد.

شما تنها یک دندانپزشک نیستید بلکه یک مدیر هستید

5. خبرنامه، 7 استراتژی موثر در بازاریابی محتوا در زمینه پزشکی

خبرنامه‌ها یکی از آیتم‌هایی بسیار جذاب و مفیدی است که شما می‌توانید جدیدترین یافته‌ها و دستاوردها را در زمینه پزشکی و دندانپزشکی از فناوری‌های نوین گرفته تا در حوزه درمان بیماران همچنین اطلاعات مرکز پزشکی را در آنجا نشر دهید. برای به اشتراک‌گذاری مخاطبان در این خبرنامه‌ها می‌توانید از پست‌های صفحات اینستاگرام کمک بگیرید حتی برای آن‌ها هم جایزه‌ای تعیین کنید.

6. راه اندازی بخش سوالات پرتکرار بیماران در سایت خود

راه اندازی بخش سوالات پرتکرار بیماران در سایت خود، یکی از 7 استراتژی موثر در بازاریابی محتوا در زمینه پزشکی است. قسمت FAQS در وب سایت خود را راه اندازی کنید. این بخش به شامل سوالات پرتکراری است که بیماران از شما می‌پرسند ممکن است پاسخ به این سوالات ممکن است ابهاماتی که در ذهن سایر بیماران است را برطرف کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر بیماران برای پاسخ به سوالات آن‌ها را به مقاله مرتبط با این موضوع لینک دهید.

7. راهنمایی‌ها و گزارش‌های رایگان

اطلاعات و دانش‌های بروز و جدید در زمینه تخصص خود را براساس نوع درمان بیماران جمع آوری کنید سپس متناسب با نوع درمانی که بر روی آن‌ها انجام می‌شود توسط ایمیل یا شبکه‌های مجازی به صورت مجزا برای آن‌ها ارسال کنید. با ارسال این نوع اطلاعات موجب می‌شود که احساسات بیماران تحریک شود و نسبت به مرکز و خدمات شما اعتماد بیشتری پیدا کنند و وفادارتر بمانند.

نکات مهم درباره بازاریابی محتوا

محتوایی که برای وبسایت خود تولید می‌کنید می‌بایستی کاربرپسند و جذاب باشد. هنگام تولید محتوا خود را جای بیمار قرار دهید و سوالاتی که فکر بیماران را به خود مشغول می‌کند را مطرح کنید و در مورد آن‌ها مقاله تولید کنید. از این طریق می‌توانید مخاطبان زیادی را به سمت مرکز درمانی خود جذب کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *