9 هدف اصلی و مهم در بازاریابی دیجیتال 

9 هدف اصلی و مهم در بازاریابی دیجیتال 

9 هدف اصلی و مهم در بازاریابی دیجیتال نیاز به استراتژی بازاریابی دیجیتال است تا فعالیت‌های تبلیغاتی خود را به صورت آنلاین هدایت کنید.

هر کمپین دیجیتال مارکتینگ که راه اندازی می‌شود و هر تبلیغی که انجام می‌شود بایستی به مخاطبان هدف شما مرتبط باشد و با اهداف بازاریابی شما همخوانی داشته باشد.

اهداف کمپین‌های بازاریابی دیجیتال عبارت است از:

  1. ساخت برند
  2. تبلیغات پولی
  3. افزایش درآمد
  4. بالا رفتن نرخ ترافیک
  5. بازاریابی ایمیلی
  6. اینفلوئنسر مارکتینگ
  7. فالو کردن علائم و سرنخ‌ها
  8. تقویت سئو محلی با راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ
  9. کاهش هزینه جذب مشتری جدید

ساخت برند

ساخت برند یکی از 9 اهداف اصلی و مهم در کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ است. هدف بازاریابی آنلاین نظیر احداث یک برند جدید است. ساخت برند سازمان‌تان می‌تواند شما را در ذهن مخاطب ماندگار کند.

اینترنت بستر مناسبی برای ایجاد یک خط مشی است به شما کمک خواهد نمود تا مستقیما با مردم ارتباط برقرار کنید.

شبکه‌های اجتماعی به خصوص برای ساخت نام یک برند جدید بسیار مناسب هستند؛ چرا که به تجارت شما کمک بسزایی می‌کند تا مستقیما محصول خود را تولید و عرضه کنند.

سازمان‌ها با دریافت هزینه برای تبلیغات و قرار دادن محتوای ارگانیک در چندین صفحه از سایت برند خود را به سایرین می‌شناسانند این نکته نیاز به زمان دارد و لازم است که در این مورد صبور و بردبار باشید.

تبلیغات پولی

تبلیغات پولی از ساده‌ترین اهداف بازاریابی آنلاین است. روش‌های متنوعی برای رسیدن به مشتریان هدف و فروش محصولات یا خدمات شما دارد.

تبلیغات پولی

به راحتی با ساخت تبلیغات مشتریان هدف را برحسب جمعیت شناسی، علاقه و محل و غیره انتخاب کنید و هزینه‌ای را برای این دست از اقدامات در نظر بگیرید.

یکی از بهترین و مناسب‌ترین شبکه‌های تبلیغاتی، گوگل ادوردز است.

از این طریق می‌توان تبلیغات وب سایت‌های مرتبط با سایت را در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب، اینستاگرام، لینکدین، کوورا، توییتر، فیسبوک و غیره استفاده کرد.

افزایش درآمد

از اهداف اصلی و مهم بازاریابی دیجیتال، افزایش درآمد است. اینترنت بستر مناسبی است که برای سازمان ها فرصت های مختلفی ایجاد می کند تا عملکرد خود را ارتقا دهند. سپس با ترکیب سئو با پرداخت به ازای کلیک یا تبلیغات ppc احتمال پیدا کردن شرکت از طریق مشتریان بالقوه افزایش یابد.

یکی از موثرترین و مفیدترین اقدامات بازاریابی دیجیتال استفاده از روش هایی از جمله بازاریابی محتوا و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است که برای مشتریان شما ارزش قائل است و شما را به عنوان افرادی متخصص و کاربلد در حوزه کاری خود معرفی می نماید این کار منجر به افزایش درآمد شما خواهد گردید.

بالا رفتن نرخ ترافیک

تمامی کاربران سایت قادر به خرید از سایت شما نیستند. درصورتی هیچکدام از کاربران سایت از محصولات شما خرید نکنند ممکن است کاربرانی که تمایل به مشتری شدن ندارند را جذب می‌کنید.

با تمرکز بر روی تبلیغات خود برای افرادی که به خدمات شما نیاز دارند می‌توانید با استفاده از بازگشت سرمایه کمپین دیجیتال مارکتینگ راه اندازی کنید و عملکرد خود را در این حوزه افزایش دهید.

بازاریابی ایمیلی

از دیگر اهداف بسیار مهم در بازاریابی آنلاین، بازاریابی ایمیلی است. در این شیوه با ارسال ایمیل بر روی جذب مشتریان بالقوه اقدام می‌نمایم.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی برای افرادی است که دارای یک پایگاه داده از ایمیل مشتریان کنونی خود دارند.

مهم‌ترین مشکل بازاریابی ایمیلی اطمینان یافتن از ایمیل‌های ارسال شده در inbox ایمیل مشتریان است.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی دیگر از ۹ هدف اصلی و مهم دیجیتال مارکتینگ است که اساسا یک فروشنده شخص ثالث وجود دارد تا محصولات و خدمات شما را با قیمت ثابت به فروش برساند.

برای هر فروش درصد ثابت و مشخصی از کل درآمد به دست آمده از فروش کمیسیون در نظر گرفته می‌شود.

این تکنیک یک راهکار بی‌نظیر برای بالا رفتن فروش شما است.

با توجه به اینکه این شخص ثالث در ازای هزینه ثابت در هر فروش تبلیغ می‌کند، هزینه بازاریابی که صرف نظر از خرید مشتریان ایجاد می‌شود صفر است. به همین دلیل این شیوه یکی از اقدامات کمپین دیجیتال مارکتینگ است که بسیار مقرون به صرفه است.

فالو کردن علائم و سرنخ‌ها

چنانچه با استفاده از وب سایت محصولات خود را به فروش می‌رسانید؛ می‌توانید منتظر فروش مستقیم باشید.

در صورتی که شرکت خودرو را به صورت اینترنتی اداره می‌کنید با استفاده از بازاریابی دیجیتالی می‌توانید از سرنخ‌ها و نشان‌های آنلاین استفاده کنید سپس از آن‌ها به صورت آفلاین بهره بگیرید.

ضروری است که یک سرنخ مستمر برای گروه فروش خود داشته باشید تا با استفاده از یک استراتژی بازاریابی موجب بالا رفتن تعداد بازدیدکنندگان مشتریان از فروشگاه خود باشید.

تقویت سئو محلی با راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ

به غیر از کمپین‌هایی که برای بالا رفتن درآمد در بعضی از مناطق جغرافیایی تمرکز می‌کنند.

تقویت سئو محلی با راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ

منظور ساخت مجموعه‌ای از پست‌ها در صفحات آن‌ها است تا مشتریان محلی که در جستجوی خدمات آن‌ها هستند را به راحتی جذب کنند.

کاهش هزینه جذب مشتری جدید

یکی از 9 هدف اصلی و مهم در بازاریابی دیجیتال کاهش هزینه جذب مشتری جدید است.

سازمان‌ها برای جذب کردن مشتریان جدید هزینه‌های زیادی صرف می‌کنند به امید اینکه آن‌ها به برندشان وفادار باشند و خرید‌های منظمی و مستمری داشته باشند.

در حالی که بازار با صدها و هزاران محصول اشباع شده است؛ بنابراین وفادار بودن مشتریان تا حدود زیادی غیر ممکن ساخته است حتی اگر بهترین راهکارها را هم داشته باشید.

بسیار اهمیت دارد که هزینه جذب مشتریان جدید دقیقا کنترل شود تا با شیوه‌های معقول و بدون صرف هزینه‌های اضافی انجام شود.

شرکت بازاریابی آنلاین می‌تواند با هدف کاهش قیمت فروش برای جذب مشتریان جدید به وجود آید. در ضمن قادر است برای دستیابی به طیف گسترده‌ای از بازار هدف به سادگی در مدت زمان کوتاه‌تری از بازاریابی معمول امکان‌پذیر می‌سازد.

احتمالا لازم است که از چندین کمپین دیجیتال مارکتینگ به صورت همزمان استفاده کرد تا بسیاری از بازاریابان با توجه به نوع نیاز و مخاطب خود از ترکیبی از آن بهره ببرند.

شما برای ارتقا و گسترش کسب و کار خود می‌توانید از مشاوران متخصص کاردان سیستم در این زمینه به مشورت بگیرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *