• ایمیل مارکتینگ
ایمیل مارکتینگ

ارسال ایمیل غنی و پرمحتوا به مخاطبین خود

از روش‌های تاثیر‌گذار و مستقیم برای بازاریابی اینترنتی و آنلاین، استفاده از ایمیل مارکتینگ است. با استفاده از این روش بازاریابان صاحبان کسب و کار، برای عده‌ای که به عنوان مشتریان بالقوه انتخاب شده‌اند، محصولات و خدمات خود را از طریق ایمیل‌های تبلیغاتی که برای آن‌ها می‌فرستند، معرفی و عرضه می‌کنند. با وجود این که ایمیل مارکتینگ یک روش قدیمی به نسبت فراگیری شبکه‌های اجتماعی و ویدیو مارکتینگ، در بازاریابی اینترنتی محسوب می‌شود اما همچنان توجه صاحبان کسب و کارها و کاربران استفاده کننده از اینترنت را به خود دارد. برای استفاده از ایمیل مارکتینگ به منظور تبلیغ کسب و کار خود، باید یک پایگاه داده از مشتریان خود جمع آوری کنید.

اگر چه بازاریابی ایمیلی یک روش قدیمی در دنیای بازار امروز محسوب می‌شود، اما نسبت به قبل پیشرفت بسیاری داشته است و توانسته ابزارهایی جدید با تکنولوژی روز را توسعه دهد و مورد توجه کسب و کار‌های کوچک و بزرگ قرار بگیرد.

خصوصیات ایمیل مارکتینگ چیست؟

پیش از هر چیزی اولین سوال که برای همه ممکن است ایجاد شود این است که ایمیل مارکتینگ چیست؟ چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا هزینه کردن برای آن ارزشی دارد و نتیجه‌ای می‌دهد؟ آیا بازدهی برای تجارت من دارد؟

برای پاسخ به این سوالات، ابتدا باید عرض کنیم که ایمیل مارکتینگ هزینه بسیار کمتری نسبت به دیگر روش‌های بازاریابی آنلاین دارد و همچنین باید این نکته را بدانید که نرخ بازگشت سرمایه در آن بالا است، پس نتیجه می‌گیریم که سرمایه‌گذاری در آن به نظر عاقلانه می‌رسد. همچنین ایمیل مارکتینگ به دلیل اینکه نسبت به تعداد افرادی که مورد مخاطب قرار می‌گیرند، از بازده بالایی برخوردار است به عنوان یکی از روش‌های بازاریابی مقرون به صرفه شناخته می‌شود. از دیگر مزیت‌هایی که این روش برای کسب و کار ها دارد این است که میزان پیشرفت و بازدهی ایمیل مارکتینگ قابل اندازه‌گیری است.

از طرفی، ایمیل مارکتینگ حتما باید توسط شرکت‌های با تجربه و کاردان اجرا شود تا طبق اصول آن پیش بروند، تا بتوانید با استفاده از آن نتایج دلخواه خود را کسب کرده و به موفقیت برسید.

ایمیل مارکتینگ

در صورت هرگونه سوال در رابطه با ایمیل مارکتینگ می‌توانید با مشاوران آژانس دیجیتال مارکتینگ کاردان سیستم تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.