12 تکنیک موثر آنلاین برای آژانس مسافرتی

12 تکنیک موثر آنلاین برای آژانس مسافرتی

12 تکنیک موثر آنلاین برای آژانس مسافرتی در دنیای ارتباطات و اطلاعات برای پیشرفت و توسعه و رشد اقتصادی خود بهره می‌گیرد. در صنعت گردشگری علاوه بر اینکه از دیگر صنایع عقب نیستیم بلکه سعی می‌کنیم تا از طریق تکنولوژی‌های جدید اطلاعاتی و ارتباطی مرزهای جدیدی را کشف و ارتباطات اثربخش و کامل‌تری را میان عرضه و تقاضای موجود در بازار جهانی گردشگری و سفر ایجاد کنیم.

در کشور ایران براساس ساختار و شرایط موجودی که در این صنعت در حال توسعه است زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدامات و فعالیت‌های نامتوازن اما روبه جلویی داشته است.

در سال‌های گذشته شاهد انفجار انواع وبسایت‌های گردشگری، فروش، سفر و تبلیغ تور بودیم و هستیم. در مجاورت این وبسایت‌ها آژانس‌های مسافرتی و تورگردان‌ها با استفاده از روش‌های بازاریابی سنتی و تبلیغات امروزه به روش‌های جدید و آنلاین روی آورده‌اند و نرم افزارهای مختلفی را به همین واسطه تولید کرده‌اند.

با توجه به اینکه تعداد بسیاری از وبسایت‌ها و ایده‌ها ماهیت جدیدی ندارند و اقدامات زیادی هنوز در این حوزه‌ها انجام نشده است؛ اما روند همچنان مطلوب است به این خاطر که شاهد آن هستیم در روز به روز در این حوزه به نوآوری‌ها و ایده‌های جدیدی دست پیدا خواهیم کرد.

انواع روش‌های آنلاین برای تبلیغ تور و آژانس مسافرتی

 1. شبکه‌های اجتماعی
 2. وبسایت
 3. نرم افزارهای موبایلی ارتباط جمعی
 4. تولید محتوا
 5. موتورهای جستجوگر یا سئو
 6. طوفان‌های تبلیغاتی
 7. بنرها و لینک‌ها
 8. مسابقات آنلاین
 9. سفارش‌گیری
 10. مهمانی رفتن به دیگر وبلاگ‌ها
 11. انتشار رسانه‌ها
 12. دنبال کردن سرنخ‌ها

1. شبکه‌های اجتماعی

در صورتی که از شبکه‌های مجازی برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده نمی‌کنید از همین الان شروع به ساخت یک اکانت کنید. بهره گرفتن از شبکه‌های اجتماعی کاملا جدی و نظام‌مند است؛ شما باید یک برنامه دقیق و شفافی برای آن در نظر بگیرید.

یک برنامه استراتژیک بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی نقشه راه را برای وبسایت یا شرکت شما کاملا دقیق تدوین می‌کند و هر لحظه می‌توانید با کمک گرفتن از تقویم زمانی اقدام کنید. کوچک‌ترین و در عین حال ساده‌ترین برنامه از بی‌برنامه‌گی بسیار بهتر است.

2. وبسایت، 12 تکنیک موثر آنلاین برای آژانس مسافرتی

در صورتی که یک وبسایت خوب و مناسبی ندارید یا کسب و کارتان جدی است باید هر چه سریع‌تر اقدام کنید.

وبسایت، 12 تکنیک موثر آنلاین برای آژانس مسافرتی

3. نرم افزارهای موبایلی ارتباط جمعی

با کمک گرفتن از نرم افزارهای موبایلی ارتباط جمعی براساس قوانین وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی عمل می‌کنند. چنانچه که از روی برنامه عمل کنید می‌توانید مشتریان وفاداری در این بستر پیدا کنید و یک کانال امن برای خود ایجاد کنید.

4. تولید محتوا، 12 تکنیک موثر آنلاین برای آژانس مسافرتی

یکی از 12 تکنیک‌ موثر آنلاین برای تبلیغ آژانس‌های مسافرتی، تولید محتوا است. تولید محتوا یا داشتن یک برنامه محتوا به شما کمک می‌کند تا به صورت مجزا یک کانال توزیع و فروش داشته باشید.

5. موتورهای جستجوگری سئو

احتمالا شما هم برخورد کرده باشید هزینه‌های زیادی برای انواع روش‌های تبلیغ و بازاریابی صرف می‌شود؛ اما زمانی که به وبسایت آن شرکت یا محصول مراجعه می‌کنید مشاهده کنید که خیلی موارد درچار مشکل است. این موضوع برای گوگل و سایر موتورهای جستجو اصلا خوشایند نیست.

چنانچه که وبسایت شما آماده سرویس دادن به کاربران و موتورهای جستجوگر نیست می‌بایستی تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی و بازاریابی آنلاین خود را متوقف کنید تا هزینه‌ها افزایش پیدا نکند.

6. طوفان‌های تبلیغاتی

در بعضی از اوقات می‌توان به تنهایی یا با همکاری برخی از شرکت‌ها یا وبسایت‌ها یک طوفان تبلیغاتی برای ترویج و انتشار نوع تور و رویدادهای خاص به راه انداخت. این شیوه باعث خواهد شد تا هزینه‌ها شکسته شود و هم به صاحب آژانس و هم به مشتری سود خوبی داده شود.

7. بنرها و لینک‌ها

امروزه خرید برندها و لینک‌ها یکی از مرسوم‌ترین روش‌های تبلیغ آژانس مسافرتی است. این روش با وجود هزینه‌های زیادی که دارد.

در برخی از مواقع تاثیرات فوق العاده‌ای بر روی مخاطبان می‌گذارد. در صورتی که این نوع تبلیغ به عنوان یک برنامه استراتژیک بازاریابی آنلاین نباشد در طولانی مدت احتمال دارد که تنها یک هزینه باشد و بازدهی کافی و لازم را نخواهد داشت.

8. مسابقات آنلاین، 12 تکنیک موثر آنلاین برای آژانس مسافرتی

از طریق ابزارهای آنلاین مانند: وبسایت، شبکه‌های اجتماعی و غیره. برای مسابقه با موضوعات مختلف در زمینه فعالیت خود استفاده کنید. بهتر است این دست از مسابقات را در جهت برنامه بازاریابی آنلاین و افزایش کیفیت حضور آنلاین‌تان به کار بگیرید.

9. سفارش گیری

از دیگر امکانات و قابلیت‌هایی که می‌توانید برای وبسایت خود در نظر بگیرید تا مخاطبان بتوانند تور یا سفری را سفارش دهند.

سفارش گیری، 12 تکنیک موثر برای تبلیغ آژانس های مسافرتی به صورت آنلاین

در این صورت شما می‌توانید تورهای فعلی خود را براساس انتظارات ایشان به صورت مستقل با همکاری شرکت‌های همکار هماهنگ کنید و ارائه دهید.

10. مهمانی رفتن به دیگر بلاگ‌ها

با بلاگ‌هایی که مربوط به زمینه فعالیت شما هستند تعامل کنید. این کار موجب گسترش پیام برند شما به سایرین خواهد شد.

11. انتشار رسانه‌ها، 12 تکنیک موثر آنلاین برای آژانس مسافرتی

برخی از مواقع می‌توان از طریق نشریه‌ها و روزنامه‌ها برنامه‌ای طراحی کرد که در مورد مسئله یا مطلبی به صورت مفید و کارآمد بپردازد تا به سود همه افراد باشد و امکان رسانه‌ای شدن را داشته باشد. این اقدام منجر به جلب توجه افراد زیادی به شما خواهد شد.

12. دنبال کردن سرنخ‌ها

یکی از 12 تکنیک‌ موثر آنلاین برای تبلیغ آژانس‌های مسافرتی، دنبال کردن سرنخ‌ها است. توجه داشته باشید که بازدیدکنندگان آنلاین شما از کجا و از کدام مسیر آمده‌اند. آن مسیر ایده‌آل‌ترین و بهترین مسیر برای سرمایه‌گذاری‌های تبلیغاتی و ترویجی است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *