5 راهکار برای انجام بازاریابی علت محور

5 راهکار برای انجام بازاریابی علت محور

5 راهکار برای انجام بازاریابی علت محور، حمایتی یا سببی با اهداف اجتماعی و در عین حال افزایش سود تلاش می‌کند. در واقع بازاریابی علت محور به همکاری بین کمپانی و سازمان غیرانتفاعی اشاره می‌کند که در آن، سازمان غیرانتفاعی از آگاهی‌رسانی سود می‌برد. با انجام دادن این نوع بازاریابی بخشی از درآمد شرکت از فروش کالاهای خاص یا فروش در یک مدت زمان خاص دریافت می‌کند.

سازمان با سود و بالا رفتن شهرت و اعتبار خود از این قرارداد به نفع خود استفاده می‌کند. در حقیقت زمانی که شرکت‌های بزرگ با سازمان‌های غیرانتفاعی شریک می‌شوند یا برای حمایت از هدفی تصمیم می‌گیرند که از آن به عنوان مسئولیت اجتماعی شرکت یاد کنند و به صورت منافع مالی، آگاهی رسانی، کار داوطلبانه و بازاریابی انجام دهند.

این اقدام موجب خواهد شد تا برداشت عمومی مثبتی از کسب و کار خود کسب کنید و همکاری به صورت معمول شامل کمک مالی از مالیات کسر خواهد شد.

چگونگی تشکیل یک کمپین بازاریابی علت محور

در بازاریابی علت محور، شرکت انتفاعی مسئولیت اجتماعی و منافع آن را برای تجارت متعادل می‌کند. رسیدن به تعادل مطلوب نیاز به بازاریاب مجرب و گروه قدرتمند دارد.

در ادامه 5 راهکار برای انجام بازاریابی علت محور بیان شده است.

مهم ترین روش ها برای انجام بازاریابی علت محور

 1. هدفی که به آن معتقد هستید را انجام دهید
 2. در بازار علت محور با مشارکت مشابه یک قرارداد تجاری رفتار کنید
 3. شریک یک علت مرتبط با صنعت خود باشید
 4. تشکیل دادن یک کمپین بازاریابی
 5. اهدا کردن وقت، خدمات یا دارایی با ارزش‌تان

مهم ترین روش ها برای انجام بازاریابی علت محور

1. هدفی که به آن معتقد هستید را انجام دهید

زمانی که کارمندان به هدف یا دلیل بازاریابی معتقد باشند؛ شرکت قدرتمند خواهد شد. افرادی که در این کمپین‌ها هستند سعی می‌کنند که در زمان تعیین شده خود از این مسئله دفاع کنند. حتی ممکن است تشویق شوند که کارهای داوطلبانه انجام دهند. در صورتی که اعضای گروه شما احساس رضایت نسبت به کمک کردن داشته باشد این کمپین بهترین مدل اجرایی می‌باشد.

2. در بازار علت محور با مشارکت مشابه یک قرارداد تجاری رفتار کنید

برای داشتن سود مشارکت دو طرفه با اعضای سازمان غیرانتفاعی همکاری لازم را انجام دهید تا منافع هر کدام از طرفین را مشخص شود. موردی که بایستی در نظر گرفته شود می‌تواند این مسئله باشد که چگونه یک کمپین قابلیت مشاهده برند شما را بالا ببرد.

3. شریک یک علت مرتبط با صنعت خود باشید

مشارکت‌هایی که مرتبط با هر یک از طرفین است بیشترین معنی را دارد. شرکت شما خود را با هدف مثبتی مطابقت می‌دهد، موجب خواهد شد تا افراد برند شما را توسط کمک‌های طولانی مدت بعد از پایان کمپین یکدست کنند.

4. تشکیل دادن یک کمپین بازاریابی

اقدامات انتخابی شما می‌بایستی مخاطبان را به وجد بیاورد تا اقدامات مثبتی مانند اهدا کردن، کارهای داوطلبانه یا صرفا تغییر سبک زندگی انجام دهند. با توجه به کل کار بازاریابی به هدف، در صورتی که آگاهی در این باره افزایش یابد به سهم کسب و کار خود در آن توجه کنید و وسعت آن را افزایش دهید و به مخاطبان خود انگیزه دهید.

5. اهدا کردن وقت، خدمات یا دارایی با ارزش‌تان

با توجه به اینکه کمک‌های مالی برای تمامی سازمان‌ها مفید و موثر است، بسیاری از سازمان‌ها به جای نوشتن چک به صورت مستقیم به شرکت کمک می‌کنند و بازاریابی علت محور یا سببی انجام می‌دهند. این دست از اقدامات می‌تواند از هدایای محصولات یا خدمات سازمان باشد. با اهدا کردن وقت یا خدمات دید مثبتی به شرکت شما می‌بخشد و می‌تواند ارتباطات قدرتمند و اثربخش‌تری را بین محصولات و کمک‌های دوستانه شما ایجاد کند.

برای کمک کردن به این مسئله ممکن است که سازمان موافقت کند که در یک اتفاق بازاریابی با استفاده از ایمیل، وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی سهم شما را مطرح کند.

شاید آن‌ها پیشنهاد کنند که لوگوی شما به عنوان یک حامی شاخص در مواد مربوط به کمپین قرار دارد یا اینکه با یکدیگر همکاری کنید تا به ایده‌های خلاقانه و مبتکرانه که برای هر دو طرف کار می‌کنند دست پیدا کنید. با یکدیگر کار کنید تا متوجه نحوه مارک تجاری سازمان در کمپین بازاریابی سببی خود استفاده کنید همچنین نحوه پیام‌رسانی این دو نهاد را با یکدیگر پیوند چگونه است.

نمونه‌هایی از استراتژی‌های بازاریابی علت محور

 • اهدای انگیزشی
 • نقطه فروش
 • مجوز دادن
 • دلبستگی شغلی
 • تبلیغ با پیام
 • اهدای انگیزشی

هنگام خرید با اهدای انگیزشی، مقدار یا درصدی از قیمت خرید یک محصول را کنار بگذارید و به هدف اهدا کنید.

 • نقطه فروش

کمپین بازاریابی علت محور نظیر جمع آوری کمک‌های مالی در پیشخوان صندوق یا ورودی یک فروشگاه است. صندوق دار یا نماینده از هر کدام از مشتریان خود این سوال را مطرح می‌کند که برای کمک مالی به هدف آن‌ها علاقمند هستند یا نه. ممکن است برخی نیز در قبال آن هدیه‌های کوچک مثل برچسب یا آبنبات یا اطلاعات مرتبط به سازمان ارائه نماید.

استراتژی‌های بازاریابی علت محور

بیشتر سازمان‌ها با همکاری یک شرکت برای اجرای یک کمپین موفقیت‌آمیز همچنین جمع آوری کمک‌های مالی، با درخواست از مشتریان برای اهدا در زمان پرداخت این کار را انجام می‌دهند.

 • مجوز دادن

بازاریابی علت محور توسط یک شرکت برای استفاده نمودن از برند تجاری غیر انتفاعی بر روی محصولات خود سرمایه کسب می‌کند. زمانی که این محصولات با برند تهیه شوند کمک مالی اولیه به سازمان غیرانتفاعی داده می‌شود.

 • دلبستگی شغلی

استراتژی بازاریابی علت محور از سایر منابع دیگر از جمله کارکنان خود برای خدمات داوطلبانه در یک هدف اجتماعی استفاده می‌کند. بعضی از سازمان‌ها با پرداخت حقوق برای کارمندانشان با نیت غذا دادن به فقرا، ساختن منزل یا هر نوع فعالیت دیگری که برای کارشان منفعت داشته باشد در نظر می‌گیرند.

 • تبلیغ با پیام

این رویداد زمانی به وقوع خواهد پیوست که یک شرکت منابع خود را به ارتقای آگاهی از دلیل اختصاص دهد. سازمان به سهولت پیام تبلیغاتی را توسط تبلیغات، ابزارهای تبلیغاتی یا از طریق ترفندهای جلب توجه دیگر به اشتراک می‌گذارد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *