چگونه می‌توانیم یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای داشته باشیم؟ 

چگونه می‌توانیم یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای داشته باشیم؟ 

تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای کلیه فعالیت‌های بازاریابی را به صورت آنلاین از طریق کانال‌های دیجیتالی مانند شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، موتورهای جستجو و غیره را انجام می‌دهند. در حقیقت یک تیم دیجیتال مارکتینگ زمانی موفق خواهد بود که براساس علم روز همیشه در حال بروزرسانی باشد و با با پشتکار برای رسیدن به اهداف خود تلاش کند. از طرفی می‌توان تیم دیجیتال مارکتینگ را همان تیم بازاریابی نامید تنها با این تفاوت که در بازاریابی سنتی خبری از اینترنت نیست در حالی که مبنا و اساس تیم بازاریابی آنلاین، اینترنت است.

ویژگی‌های یک تیم بازاریابی دیجیتال حرفه‌ای چیست؟

در یک تیم بازاریابی دیجیتال همه اعضا به صورت مستمر در حال بروزرسانی علم خود هستند و از آن‌ها به نحو احسن برای رسیدن به اهداف شغلی خود استفاده می‌کنند.

یک تیم بازاریابی دیجیتال حرفه‌ای به تیمی گفته می‌شود که اعضای آن روحیه کار تیمی داشته باشند و از هر گونه حاشیه‌ای در حین انجام کار دوری کنند. البته یک تیم دیجیتال مارکتینگ علاوه بر اینکه باید از لحاظ دانش بروز باشد باید به بهترین شکل ممکن تمامی سخت افزارهای مورد نیاز را بداند.

البته لازم است قبل از تشکیل یک تیم دیجیتال مارکتینگ به دنبال افرادی خلاق و با استعداد در این حوزه باشید، زیرا خلاقیت یکی از موضوعات بسیار مهم و موثری است.

افراد و مسئولیت تیم دیجیتال مارکتینگ

هر کدام از اعضای یک تیم دیجیتال مارکتینگ وظایف خاصی را برحسب توانمندی‌های خود برعهده دارند. از جمله:

سنجش و اندازه گیری نرخ تبدیل

یکی از وظایف بسیار مهم تیم بازاریابی دیجیتال بررسی نرخ تبدیل در هر چیزی می‌تواند باشد از تعداد فرش گرفته تا تعداد بازدیدکنندگان سایت، تعداد جذب لید و غیره.

توسعه و مدیریت کمپین‌ها

یک تیم دیجیتال مارکتینگ موظف به راه اندازی کمپین‌های متعدد با استفاده از قوه خلاقیت است. البته صرفا راه اندازی کمپین مهم نیست بلکه کمپین‌های مربوطه باید مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرند سپس راه اندازی شوند.

ویژگی‌های یک تیم بازاریابی دیجیتال حرفه‌ای چیست؟

تیم دیجیتال مارکتینگ موظف است که تمامی اصول و قوانین سئو را به خوبی بداند و خود را در این حوزه بروز کند. افرادی که در تیم دیجیتال مارکتینگ وظیفه اجرای تکنیک‌های سئو را دارند بایستی افراد آموزش دیده باشند تا بتوانند این روش‌ها را به موقع و در جایگاه خودش به انجام برسانند.

نظارت بر روی شبکه‌های اجتماعی

معمولا افرادی که در یک تیم بازاریابی دیجیتال قرار دارند وظیفه نظارت، سازماندهی و همچنین بررسی شبکه‌های اجتماعی مجموعه را برعهده دارند. این افراد بایستی همیشه براساس نیاز روز شبکه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهند.

افراد منتخب در تیم بازاریابی دیجیتال: معمولا افرادی که با سایر شرکت‌ها و سازمان‌هایی که کسب و کار مشابه دارند، تعامل می‌کنند و در این ارتباطات به هم افزایی می‌پردازند.

مدیریت برندینگ شرکت

از دیگر وظایف بسیار مهم تیم دیجیتال مارکتینگ، توجه به برندینگ است. تیم دیجیتال مارکتینگ اصلا نبایستی این موضوع را از یاد ببرد، به این خاطر که از مهم‌ترین اهداف هر شرکت برندینگ آن است. شناخت ترندهای روز دنیا در طراحی و تجربه کاربری وب سایت: اعضای تیم دیجیتال مارکتینگ موظف هستند، وب سایت‌های موفق دنیا را به صورت مستمر مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند و از ایده‌ها و نوآوری‌های جدید آن‌ها در طراحی سایت شرکت مورد نظرشان بکار ببرند.

بودجه‌بندی و برنامه ریزی: شخصی که در یک تیم بازاریابی دیجیتال مشغول است باید بودجه‌بندی و برنامه ریزی کند باید این توانایی و مهارت را داشته باشد که با دقت بودجه مورد نظر را برای امور بازاریابی دیجیتال برنامه ریزی و کنترل کند.

ویژگی‌های یک تیم بازاریابی دیجیتال حرفه‌ای چیست؟

تحقیق بر روی خواسته‌ها و نیازهای مشتریان و همچنین تحلیل رقبا: مهم‌ترین وظیفه یک تیم دیجیتال مارکتینگ این است که بتواند مطابق با نیازها و خواسته‌های گروه هدف از مشتریان خود را مورد بررسی قرار دهید، البته به غیر از این موضوع بایستی توانایی تحلیل رقبا را نیز داشته باشید.

در نظر گرفتن بروزترین فناوری‌ها

افراد در تیم دیجیتال مارکتینگ بایستی مدام در حال افزایش و بروزرسانی خود باشند. این مسئله مستلزم این است که شما مطابق با فناوری‌ها پیش بروید و از آن‌ها غافل نباشید؛ زیرا این کار باعث خواهد شد تا شما به شدت از رقبایتان فاصله بگیرید.

نحوه انتخاب یک تیم بازاریابی آنلاین

موفقیت کسب و کار آنلاین‌تان در انتخاب اعضای تیم بسیار مهم است. یک تیم دیجیتال مارکتینگ با تخصص‌های مختلف باید در کنار همدیگر قرار بگیرند تا بتوانند وظایف یک تیم حرفه‌ای و کاربلد را به خوبی انجام دهند.

اولین گام برای دستیابی به یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای این است که افراد را براساس نوع حرفه و دانشی که دارند تقسیم‌بندی کنید.

مهم‌ترین کار تیم دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در واقع اصلی‌ترین و مهم‌ترین کار تیم فروش محصولات یا خدمات سازمان یا شرکت موردنظر افزایش پیدا کند.

اعضای تیم بازاریابی دیجیتال چه اقداماتی انجام می‌دهند؟

اعضای گروه بازاریابی دیجیتال، کارهایی زیادی اعم از بیشتر دیده شدن کسب و کارها از جمله استفاده از تکنیک‌های سئو، نظارت بر روی شبکه‌های اجتماعی، ایجاد ارتباط با سایر شرکت‌ها به منظور هم افزایی، مدیریت برندینگ، پیاده‌سازی ترندهای روز دنیا در طراحی و تجربه کاربری وب سایت، بودجه‌بندی و برنامه ریزی هزینه ها، تحقیق بر روی نیازها و خواسته ها، تحلیل رقبا و سایر موارد دیگر می‌توان اشاره کرد.

یک تیم دیجیتال مارکتینگ نیاز به چه تخصص‌هایی دارد؟

یک تیم دیجیتال مارکتینگ لازم است که یک سری تخصص‌ها را داشته باشد تا بتواند لقب حرفه‌ای بودن را با خود به یدک بکشد. از تخصص‌های مورد نیاز تیم مارکتینگ می‌توان به مواردی همچون:

 • تسلط کامل و کافی بر روی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
 • نحوه کار کردن با انواع مختلف آنالیتیکس‌ها به جهت ارزیابی و مدیریت
 • افزایش سرعت سایت در موبایل
 • تسلط کامل بر روی بازاریابی ایمیل مارکتینگ

یک تیم دیجیتال مارکتینگ نیاز به چه تخصص‌هایی دارد؟

 • تسلط کامل بر روی بازاریابی محتوایی
 • دریافت مهارت‌های مناسب در برنامه ریزی و اجرای استراتژی‌های دیجیتال
 • تسلط بر روی بازاریابی موتورهای جستجو
 • توانایی ترکیب قدرت احساسی ویدیوهای اجتماعی با تبلیغات دیجیتال
 • جستجو کردن روش‌های تاثیرگذار فروش در شبکه‌های اجتماعی
 • تسلط بر روی پرداخت بازاریابی کلیکی (ppc)

یک تیم دیجیتال مارکتینگ باید چه ویژگی‌های داشته باشد؟

یک تیم دیجیتال مارکتینگ موفق بایستی خودش را به ایده آل‌ها نزدیک کند. لازم است که حتما ویژگی‌های مطرح شده را دارا باشد:

 1. همیشه بروز باشد.
 2. به دنبال یادگیری و آموزش باشد.
 3. مهارت لازم در ابزار‌های ایمیل مارکتینگ داشته باشد.
 4. تحلیل دیتا را یاد بگیرد.
 5. دارای روحیه کنجکاوی و حل مسئله
 6. شناخت کافی از برنامه‌نویسی داشته باشد.
 7. بهترین سرویس‌های تبلیغاتی را در سوشال مدیا پیدا کنید.
 8. توانایی و تسلط کار با ابزارهای مختلف گرافیکی را داشته باشد.
 9. در همه حال به دنبال دریافت راهکارهای جدید و بروز برای انجام دادن بهتر امور باشد.
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.