15 نکته موثر برای کمک به افزایش بازاریابی دیجیتال

15 نکته موثر برای کمک به افزایش بازاریابی دیجیتال

افزایش بازاریابی دیجیتال چندان کار راحتی نیست. برای راه اندازی یک آژانس دیجیتال مارکتینگ لازم است از جستجو صوتی، استفاده از تلفن همراه و هوش مصنوعی استفاده کنید.  چطور می‌توان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ تبلیغ کرد؟ در صورتی که آماده سازگاری با این تغییرات و ایجاد رشد گسترده برای آژانس تان، رشد و پیشرفت نام تجاری خود، ایجاد ارتباطات سازنده و موثر، بستن قراردادهای بیشتر، بالا رفتن درآمد هستید بهتر است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

عواملی که می‌تواند به افزایش بازاریابی دیجیتال کمک کند:

 1. تمرکز بر یک بازار خاص
 2. استفاده از جاذبه‌های اختصاصی برای آژانس خود
 3. استفاده از مشتریان موفق برای توسعه و رشدتان بهره‌مند شوید
 4. مشتری خودتان شوید و آژانس بازاریابی خود را بازاریابی کنید
 5. افزایش حضور در فضای مجازی خود در فهرست‌های تخصصی آنلاین
 6. کلمات کلیدی هدفتان را رتبه‌بندی کنید
 7. ساده کردن فرایند مدیریت پروژه
 8. همکاری کردن با یک تیم مناسب برای رشد و توسعه آژانس بازاریابی دیجیتال
 9. همکاری کردن با اینفلوئنسرها
 10. ساده کردن فرایند ورود به شبکه
 11. طراحی یک فرایند قابل تکرار و مقیاس‌پذیر
 12. بهینه کردن وبسایت آژانس خود
 13. ارائه کردن بسته‌های ویدیویی زنده
 14. افزایش فروش خدمات جدید و تکمیلی به مشتریان بزرگ و ثابت
 15. استفاده از بهترین ابزار برای رشد آژانس بازاریابی دیجیتال

تمرکز بر یک بازار خاص

از دیگر عوامل افزایش بازاریابی دیجیتال، تمرکز بر یک بازار خاص است. با قرار گرفتن در یک محیط رقابتی سعی کنید هر نیازی را که مشتری‌های شما ارائه می‌دهند را تامین کنید. دلیل متوقف شدن افزایش بازاریابی دیجیتال وجود شاخه‌های بسیار گسترده است که یک مشتری بالقوه می‌تواند وارد کسب و کارتان شود.

استفاده از جاذبه‌های اختصاصی برای آژانس خود

آژانس دیجیتال مارکتینگ شما برای شروع سفر مشتریان احتمالی خود به عنوان یک جاذب اصلی همانند کتاب الکترونیکی، کاتالوگ، سربرگ، ابزارهای مرتبط و غیره عمل می‌کند. با توجه به اینکه بیشتر قریب به اتفاق کاربران سایت‌تان به  مشتری تبدیل نمی‌شوند. مگر آنکه دلیلی برای آن‌ها ارائه دهید.

15 نکته موثر برای کمک به افزایش بازاریابی دیجیتال

بسیار مهمی است که یک جذب کننده مشتری به وجود آورید و از آن به نحو احسن استفاده کنید.  با استفاده از محتواهای ارزشمند برای گرفتن اطلاعات تماس تجاری استفاده کنید، سپس روند توسعه را شروع کنید و تا زمانی که آن‌ها متعهد به آژانس شما شوند.

استفاده از مشتریان موفق برای توسعه و رشدتان بهره‌مند شوید

مشتریان موفق‌تان به عنوان معدن طلایی هستند که می‌توانند آژانس بازاریابی دیجیتال‌تان را رشد و گسترش دهند. بهتر است در خصوص نتایجی که برای آن‌ها به وجود آورده‌اید هیجان زده شوید. مطالعات موردی مشتریان یکی از مفید‌ترین منابع در وبسایت آژانس تان است. تا جایی که این امکان وجود دارد بایستی یک صفحه اختصاصی برای نشان دادن تمامی مطالعات موردی و توصیفات مشتریان ایجاد کنید.

مشتری خودتان شوید و آژانس بازاریابی خود را بازاریابی کنید

این نوع استراتژی غیر شهودی به نظر می‌رسد. اگر آن را به درستی انجام دهید، بازار قدرتمندی است. بهترین راهکار برای سنجش تخصص شما است، سپس برای خودتان نتیجه بگیرید.  با تبلیغ کردن کسب  و کارتان می‌توانید از نتایجی که بدست می‌آورید به عنوان مدرکی برای جلب مشتریان جدید استفاده کنید.

افزایش حضور در فضای مجازی خود در فهرست‌های تخصصی آنلاین

یکی از عواملی که برای افزایش بازاریابی دیجیتال بسیار موثر است؛ اما متاسفانه نادیده گرفته خواهد شد این است که می‌توانید وارد فهرست آنلاین شوید. از این طریق مشتریان بسیار زیادی می‌توانند شما را توسط دایرکتور‌های آنلاین جستجو کنند. همچنین بسیار مقرون به صرفه باشد، زیرا مسیری برای طی کردن وجود ندارد دایرکتوری‌های آنلاین بیابند.

کلمات کلیدی هدفتان را رتبه‌بندی کنید

درصورتی که آژانس بازاریابی دیجیتال شما  بر روی سئو متمرکز است مهم است که چطور بتوانید کسب و کارها را متقاعد کنید تا بتوانند از آژانس شما رتبه‌بندی جستجوی آن‌ها را در گوگل بهبود بخشند؟ چنانچه که به دلیل رقابتی بودن موفق نشوید که که برای آژانس بازاریابی دیجیتال در رتبه‌بندی صفحات نخست قرار بگیرید تلاش کنید که اصطلاح کم رقیب‌تری مثل شرکت بازاریابی دیجیتال شیکاگو را رتبه‌بندی کنید.

ساده کردن فرایند مدیریت پروژه

زمانی که مشتریان بالقوه برای بار اول با شما تماس می‌گیرند قصد دارند بدانند که فرایند شما چگونه است در صورتی که پیچیده و ترسناک باشد باعث خواهد شد تا ناامید شوند، زیرا گمان می‌کنند که شما باعث رشد کسب و کارشان نخواهید شد.

عواملی که می‌تواند به افزایش بازاریابی دیجیتال کمک کند

اطمینان حاصل کنید که گزارشات، قالب‌ها، استراتژی‌ها، ابزارها و تیم‌تان پتانسیل شکل گیری ارتباط دارند. مشتریان در حال حاضر با کسب و کارتان با چه مشکلاتی روبرو هستند، به همین دلیل به دنبال شما می‌آیند، از این رو کار آن‌ها را پیچیده نکنید.

همکاری کردن با یک تیم مناسب برای رشد و توسعه آژانس بازاریابی دیجیتال

آژانس‌های موفق برای رسیدگی به تمامی جنبه‌های مختلف خود، داخل سازمانی کار نمی‌کنند، در حقیقت آن‌ها علاوه بر استخدام همکاران مناسب در داخل بیشتر کارها را به فریلنسرها برون سپاری می‌کنند.

همکاری کردن با اینفلوئنسرها

این را باید بدانید که هیچگاه یک آژانس در انزوا موفق نخواهد شد، زیرا آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ شما باید با دیگر آژانس‌ها و تاثیرگذاران در این صنعت همکاری نمایند. از طریق جلسات آنلاین میزبانی کنید و از یک اینفلوئنسر دعوت کنید تا نکات تخصصی خود را به اشتراک بگذارند.  از این طریق می‌توانند سبب محبوبیت و توانمندی وبینار شوند  از مخاطبان زیادی را به سمت خود هدایت کنند.

ساده کردن فرایند ورود به شبکه

وجه تمایز آژانس‌های موفق که مشتریان بزرگ و ثابتی دارند با سایر آژانس‌های دیگر با مشکلات زیادی روبرو هستند، ممکن است فرایند پذیرش باشد. آیا فرایند ورود به سازمان شما راحت است؟ در صورتی که فرایند وردتان پیچیده است. این تصور منفی را برای مشتریان بالقوه ارسال می‌کنید که راهکارهای شما یکسان خواهد بود.

یک روند ساده و موثر ورد نخستین گام شما در حفظ مشتریان است. در صورتی که آن را خراب کنید مشتریان به سمت رقبایتان تغییر مسیر خواهد داد. یکی از روش‌های موثر برای ساده‌سازی آن، وجود فیلدهای کمتر در صفحه ثبت اطلاعات است.

طراحی یک فرایند قابل تکرار و مقیاس‌پذیر

شما بایستی سیاست‌های و اصول خاصی را برای مقیاس‌بندی تنظیم می‌کنید. این موارد بایستی به عنوان یک چارچوب عمل کند. با ثبت کردن فرایندها سیستم را مقیاس‌بندی کنید. با استفاده از لیست ابزار از آژانس‌های دیجیتال کمک بگیرید. قرار ملاقات‌ها و دیگر رزروها را با ابزارهایی همچون calendly ساده کنید. فرصت را برای یادداشت بردای پیشنهادات از دست ندهید.

بهینه کردن وبسایت آژانس خود

در واقع وب سایت آژانس بازاریابی دیجیتال شبیه به بیلبورد آنلاین عمل می‌کند که می‌تواند هویت برنند شما را مشخص کند.

عواملی که می‌تواند به افزایش بازاریابی دیجیتال کمک کند

باید گفت که متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها بازاریابی دیجیتال را روی طراحی وب خود سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. این تنها یک فرصتی است که شما می‌توانید برای تقویت طراحی وبسایت خود و همچنین سئو احتمال دیده شدن خود را بالا ببرید.

ارائه کردن بسته‌های ویدیویی زنده

با اطمینان یافتن از اینکه آژانس شما از چه ویدیو‌هایی برای بالا رفتن تجربیات مشتریان خود استفاده می‌کند. به غیر از ارائه نمودن اطلاعات مرتبط، ویدیوها می‌توانید مخاطبان را به سمت خود هدایت کنید.

افزایش فروش خدمات جدید و تکمیلی به مشتریان بزرگ و ثابت

در حقیقت پیدا کردن یک مشتری جدید رگ حیاتی شرکت بازاریابی دیجیتال است که می‌تواند باعث رشد و پیشرفت آن را در آینده‌ای نه چندان دور تضمین کند، بنابراین فروش به مشتریانی که از قبل با برند شما آشنا هستند بسیار مهم است. در صورتی که بتوانید براساس یک روش و تکنیک منحصر به فرد به مشتریان خود خدمات ارائه دهید جریان‌های درآمد جدیدی پیش روی شما گشوده خواهد شد.

استفاده از بهترین ابزار برای رشد آژانس بازاریابی دیجیتال

این امکان برای یک بازاریابی دیجیتال وجود دارد که بتواند ابزارهای دیجیتالی زیادی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. زمانی که می‌خواهید با یک آژانس سئو کار کنید باید از بهترین ابزارهای سئو مثل Ahrefs، Semrush، Majestic باشند.

با توجه به اینکه یک کسب و کار کوچک نمی‌تواند بسیاری از ابزارهای دیجیتال را برای ارتقا کسب و کار خود به دست آورد. از این رو شما باید بتوانید با استفاده از ابزارهایی که استفاده می‌کنید و اینکه مشتریان‌تان چگونه می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند بهره‌مند شوید سپس به تبلیغ بپردازید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.